PARTENERII NOȘTRI / BRAND

Mil-Tec

MIL-TEC® este un brand german renumit pentru echipamentele sale tactice și pentru activități în aer liber, destinate utilizării militare, de securitate și recreative. Fondat în 1995, oferă produse precum îmbrăcăminte, rucsaci, bocanci și accesorii, toate cunoscute pentru durabilitatea și funcționalitatea lor. Produsele MIL-TEC sunt inspirate din echipamentele forțelor armate și sunt disponibile la nivel global. Brandul pune accent pe calitate și performanță, oferind soluții adaptate nevoilor profesioniștilor și pasionaților de activități în aer liber.

PROIECTUL TĂU / TECHPLANET

Aprovizionare
adaptată cerințelor.

Pentru echipamentele Mil-Tec, trimite-ne produsele de interes, cantitățile și cerințele tehnice. Echipa TECHPLANET va verifica disponibilitatea și condițiile de furnizare pentru proiectul tău.

Selecție tehnicăOfertă la cerereCoordonarea livrării

Prețurile și termenele se confirmă prin ofertă. Furnizare pentru instituții și companii.

MIL-TEC / COLECȚIE

Rucsacuri tactice compacte

Mil-Tec US Assault Small — rucsac 20 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Small — rucsac 20 l

SKU: TP-MIL-00002

Familie producător: 140020 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac compact de 20 l cu două compartimente principale, organizator frontal și chingi MOLLE. Bretelele și spatele căptușite asigură transportul confortabil al echipamentelor.

  • Volum: 20 l
  • Dimensiuni: 42 × 20 × 25 cm
  • Greutate: 1100 g
  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Bretele ergonomice reglabile, cu lățime de circa 5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Două compartimente mari cu buzunare cu fermoar și din plasă.
  • Buzunar frontal cu organizator și buzunar suplimentar cu fermoar.
  • Fermoare bidirecționale și chingi laterale de compresie.
  • Compartiment cu închidere Velcro pentru rezervor de hidratare; rezervorul se configurează separat.
  • Căptușeală din poliester; amortizare EVA 260 g/m².
Culori și coduri producător
Olive14002001
Negru14002002
Albastru închis14002003
Coyote14002005
Foliage14002006
Gri urban14002008
Roșu de semnalizare14002010
Woodland14002020
Flecktarn14002021
Urban camo14002022
CCE camo14002024
Vegetato14002042
W/L Arid14002056
WASP I Z1B14002065
WASP I Z214002066
WASP I Z3A14002067
AT-Digital14002070
Digital Woodland14002071
Dark Camo14002080
Tactical Black14002088
Mil-Tec US Assault Small Bicolor — rucsac 20 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Small Bicolor — rucsac 20 l

SKU: TP-MIL-00003

Familie producător: 140021 · Codul complet depinde de culoare.

Varianta bicoloră a rucsacului US Assault Small, cu volum de 20 l, compartimente organizate și sistem MOLLE pentru accesorii.

  • Volum: 20 l
  • Dimensiuni: 42 × 20 × 25 cm
  • Greutate: 1100 g
  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Spate și bretele căptușite; bretele reglabile de circa 5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Două compartimente mari, buzunare cu fermoar și din plasă.
  • Buzunar frontal cu organizator; fermoare bidirecționale.
  • Chingi laterale de compresie și compartiment pentru rezervor de hidratare.
  • Panou Velcro frontal cu emblemă Mil-Tec.
  • Căptușeală din poliester și amortizare din spumă EVA.
Culori și coduri producător
Ranger Green / Negru14002101
Ranger Green / Coyote14002102
Mil-Tec US Assault Small Laser Cut — rucsac 20 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Small Laser Cut — rucsac 20 l

SKU: TP-MIL-00004

Familie producător: 140026 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 20 l cu sistem de fixare Laser Cut pentru accesorii. Include compartimente principale, organizator frontal și chingi de compresie.

  • Volum: 20 l
  • Dimensiuni: 42 × 20 × 25 cm
  • Greutate: 1100 g
  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Sistem Laser Cut pentru fixarea echipamentelor.
  • Spate căptușit; bretele ergonomice reglabile de circa 5 cm.
  • Centură cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Două compartimente mari cu buzunare din plasă și cu fermoar.
  • Organizator frontal, buzunar suplimentar și fermoare bidirecționale.
  • Compartiment cu Velcro pentru rezervor de hidratare; rezervorul se configurează separat.
  • Căptușeală din poliester și amortizare din spumă EVA.
Culori și coduri producător
Olive14002601
Negru14002602
Coyote14002605
WASP I Z1B14002665
WASP I Z214002666
WASP I Z3A14002667
Dark Camo14002680
Mil-Tec Ultra Compact Assault — rucsac pliabil 15 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Ultra Compact Assault — rucsac pliabil 15 l

SKU: TP-MIL-00005

Familie producător: 140028 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac ușor de 15 l, pliabil în propriul buzunar frontal. Chingile MOLLE și dimensiunile reduse la împachetare facilitează transportul în teren.

  • Volum: 15 l
  • Dimensiuni: 37 × 22 × 38 cm
  • Greutate: 320 g
  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PU
  • Dimensiuni împachetat: 20 × 6,5 × 15 cm.
  • Buzunarul frontal servește și drept husă de depozitare.
  • Husă cu sistem MOLLE și inel D pe spate.
  • Panou Velcro frontal cu emblemă Mil-Tec.
  • Compartiment principal și buzunar frontal cu fermoare bidirecționale.
  • Bretele reglabile și mâner de transport.
Culori și coduri producător
Negru14002802
Ranger Green14002812
Mil-Tec One Strap Assault Small — rucsac 10 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

One Strap Assault Small — rucsac 10 l

SKU: TP-MIL-00012

Familie producător: 140591 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 10 l cu o singură bretelă ergonomică, compartiment principal organizat și puncte de fixare MOLLE.

  • Volum: 10 l
  • Dimensiuni: 30 × 22 × 13 cm
  • Greutate: 550 g
  • Material: Poliester
  • Spate căptușit și bretelă reglabilă de circa 7,5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Compartiment principal cu trei buzunare interioare cu Velcro și fermoar.
  • Buzunar frontal cu organizator și buzunar suplimentar.
  • Fermoare bidirecționale și puncte de fixare pentru accesorii.
  • Varianta Tactical Black (14059188): poliester acoperit cu PU, mâner detașabil din paracord, sistem elastic frontal cu opritor, carabinieră și emblemă detașabilă.
Culori și coduri producător
Olive14059101
Negru14059102
Coyote14059105
Tactical Black14059188

MIL-TEC / COLECȚIE

Rucsacuri de zi și pentru outdoor

Mil-Tec Day Pack — rucsac 25 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Day Pack — rucsac 25 l

SKU: TP-MIL-00006

Familie producător: 140030 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 25 l pentru utilizare zilnică și activități în aer liber, cu compartiment principal încăpător și buzunare frontale pentru organizare.

  • Volum: 25 l
  • Dimensiuni: 31 × 21 × 43 cm
  • Material: Poliester, acoperit cu PVC
  • Compartiment principal mare.
  • Buzunar frontal cu organizator și buzunar mic cu compartiment separat cu fermoar.
  • Bretele căptușite, centură și mâner de transport.
Culori și coduri producător
Olive14003001
Negru14003002
Mil-Tec Cityscape MOLLE — rucsac 20 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Cityscape MOLLE — rucsac 20 l

SKU: TP-MIL-00007

Familie producător: 140032 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 20 l cu design militar, compartiment principal organizat și buzunare laterale pentru sticlă sau umbrelă.

  • Volum: 20 l
  • Dimensiuni: 40 × 30 × 16 cm
  • Greutate: 540 g
  • Material: Poliester 700D, acoperit cu PU
  • Compartiment principal cu buzunar interior mare și buzunar din plasă cu fermoar.
  • Compartiment frontal cu fermoar și chingi MOLLE.
  • Suprafețe Velcro pentru embleme.
  • Două buzunare laterale pentru sticle sau umbrelă.
  • Bretele căptușite reglabile, cu lățime de 7 cm; mâner de transport.
  • Amortizare din polietilenă, 150 g/m².
Culori și coduri producător
Olive14003201
Negru14003202
Woodland14003220
Mil-Tec Mountain Improved — rucsac 25 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Mountain Improved — rucsac 25 l

SKU: TP-MIL-00008

Familie producător: 140160 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de munte de circa 25 l, din bumbac, cu bază ranforsată din PVC și compartiment principal cu închidere prin șnur.

  • Volum: 25 l
  • Dimensiuni: 32 × 21 × 40 cm
  • Material: Bumbac; bază din PVC
  • Compartiment principal mare, cu șnur și opritor.
  • Buzunar interior separat cu închidere Velcro și două buzunare laterale.
  • Bretele căptușite, centură și mâner de transport.
  • Inele D și puncte de fixare pentru echipament suplimentar.
  • Bază ranforsată din PVC.
Culori și coduri producător
Olive14016001
Negru14016002
Mil-Tec Deployment Bag 6 — rucsac

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Deployment Bag 6 — rucsac

SKU: TP-MIL-00009

Familie producător: 140390 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac compact din nailon, cu compartiment principal cu fermoar, buzunar interior și buzunare exterioare pentru obiectele de zi cu zi.

  • Dimensiuni: 44 × 30 × 12 cm
  • Greutate: 630 g
  • Material: Nailon; căptușeală din poliester
  • Căptușeală din poliester.
  • Compartiment principal și buzunar interior cu fermoar.
  • Buzunar frontal cu fermoar și buzunar lateral cu Velcro și șnur.
  • Bretele căptușite; cusături evidențiate și cataramă metalică.
Culori și coduri producător
Olive14039001
Negru14039002

MIL-TEC / COLECȚIE

Genți și rucsacuri speciale

Mil-Tec HexTac — sac sport 7 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

HexTac — sac sport 7 l

SKU: TP-MIL-00010

Familie producător: 140480 · Codul complet depinde de culoare.

Sac sport de 7 l din material cu model HexTac, cu închidere prin șnur și două buzunare laterale cu fermoar.

  • Volum: 7 l
  • Dimensiuni: 43 × 33 cm
  • Greutate: 200 g
  • Material: Poliester, acoperit cu PU
  • Panou Velcro frontal cu sistem Laser Cut și emblemă HexTac inclusă.
  • Șnururile formează bretelele de transport.
  • Buzunare laterale accesibile și în timpul purtării.
Culori și coduri producător
Olive14048001
Negru14048002
Coyote închis14048019
Mil-Tec Backpack with Chair — rucsac cu scaun

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Backpack with Chair — rucsac cu scaun

SKU: TP-MIL-00011

Familie producător: 140590 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 20 l cu scaun pliabil integrat. Cadrul din fier și șezutul rezistent permit utilizarea la activități în aer liber.

  • Volum: 20 l
  • Dimensiuni: 42 × 25 × 14 cm
  • Greutate: 1120 g
  • Material: Poliester
  • Capacitate scaun: 120 kg
  • Capacitate maximă a scaunului: 120 kg.
  • Cadru pliabil din fier și șezut rezistent.
  • Compartiment principal mare, buzunar frontal cu buzunar superior suplimentar.
  • Buzunar lateral din plasă.
  • Dimensiunile indicate sunt pentru ansamblul pliat.
Culori și coduri producător
Olive14059001
Mil-Tec Cargo Musette — geantă și rucsac 35 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Cargo Musette — geantă și rucsac 35 l

SKU: TP-MIL-00013

Familie producător: 138300 · Codul complet depinde de culoare.

Geantă de circa 35 l cu bretele pentru transport ca rucsac, curea de umăr detașabilă și mai multe buzunare pentru echipamente.

  • Volum: 35 l
  • Dimensiuni: 50 × 20 × 37 cm
  • Material: Poliester, acoperit cu PVC
  • Compartiment principal mare cu fermoar și opt buzunare mici.
  • Curea de umăr detașabilă și mâner căptușit.
  • Benzi Velcro interioare pentru echipamente și suprafață pentru etichetă nominală.
  • Buzunar lateral transparent și chingi de compresie.
  • Bază ranforsată cu placă din plastic.
Culori și coduri producător
Negru13830002

MIL-TEC / COLECȚIE

Rucsacuri pentru copii

Mil-Tec US Assault Kids — rucsac pentru copii

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Kids — rucsac pentru copii

SKU: TP-MIL-00001

Familie producător: 140011 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 14 l pentru copii, cu spate și bretele căptușite, organizator frontal și buzunare laterale pentru sticle.

  • Volum: 14 l
  • Dimensiuni: 23 × 20 × 38 cm
  • Greutate: 660 g
  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Bretele ergonomice reglabile cu inele D și curea toracică reglabilă.
  • Buzunar frontal cu organizator; buzunare interioare cu fermoar.
  • Chingi MOLLE frontale și chingi laterale de compresie.
  • Carabinieră detașabilă din ABS și etichetă Mil-Tec incluse.
  • Căptușeală din poliester; amortizare din spumă de polietilenă.
Culori și coduri producător
Olive14001101
Negru14001102
Woodland14001120
Flecktarn14001121

MIL-TEC / COLECȚIE

Rucsacuri tactice și modulare — gama Large

Mil-Tec US Assault Large — rucsac 36 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Large — rucsac 36 l

SKU: TP-MIL-00014

Familie producător: 140022 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 36 l cu sistem MOLLE, compartimente organizate și bretele căptușite. Potrivit pentru transportul echipamentelor și accesoriilor în teren.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC, Poliester, acoperit cu PU — Tactical Black
  • Volum: 36 l
  • Dimensiuni: 51 × 29 × 28 cm
  • Greutate: 1450 g
  • Spate căptușit și bretele ergonomice reglabile de circa 5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Două compartimente mari, cu buzunare interioare cu fermoar și din plasă.
  • Buzunar frontal cu organizator și buzunar suplimentar cu fermoar.
  • Fermoare bidirecționale și chingi laterale de compresie.
  • Compartiment pentru rezervor de hidratare; rezervorul se configurează separat.
  • Chingi MOLLE pentru accesorii.
  • Căptușeală din poliester; amortizare EVA pentru spate și bretele.
  • Tactical Black (14002288): mâner detașabil din paracord, sistem elastic frontal, carabinieră ABS și emblemă detașabilă.
Culori și coduri producător
Olive14002201
Negru14002202
Albastru închis14002203
Coyote14002205
Foliage14002206
Gri urban14002208
Roșu de semnalizare14002210
Woodland14002220
Flecktarn14002221
Urban camo14002222
CCE camo14002224
Vegetato14002242
W/L Arid14002256
Tropical Camo14002262
WASP I Z1B14002265
WASP I Z214002266
WASP I Z3A14002267
AT-Digital14002270
Digital Woodland14002271
Dark Camo14002280
Tactical Black14002288
Mil-Tec US Assault Large Bicolor — rucsac 36 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Large Bicolor — rucsac 36 l

SKU: TP-MIL-00015

Familie producător: 140023 · Codul complet depinde de culoare.

Varianta bicoloră a rucsacului US Assault Large de circa 36 l. Include compartimente principale, organizator frontal și puncte de fixare MOLLE.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Volum: 36 l
  • Dimensiuni: 51 × 29 × 28 cm
  • Greutate: 1450 g
  • Spate căptușit și bretele ergonomice reglabile de circa 5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Două compartimente mari, cu buzunare interioare cu fermoar și din plasă.
  • Buzunar frontal cu organizator și buzunar suplimentar cu fermoar.
  • Fermoare bidirecționale și chingi laterale de compresie.
  • Compartiment pentru rezervor de hidratare; rezervorul se configurează separat.
  • Panou Velcro pe buzunarul frontal mic, cu emblemă Mil-Tec.
  • Căptușeală din poliester și amortizare din spumă EVA.
Culori și coduri producător
Ranger Green / Negru14002301
Ranger Green / Coyote14002302
Mil-Tec US Assault Large Laser Cut — rucsac 36 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

US Assault Large Laser Cut — rucsac 36 l

SKU: TP-MIL-00016

Familie producător: 140027 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 36 l cu sistem Laser Cut pentru fixarea echipamentelor. Organizarea interioară și chingile de compresie facilitează transportul în teren.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Volum: 36 l
  • Dimensiuni: 51 × 29 × 28 cm
  • Greutate: 1450 g
  • Spate căptușit și bretele ergonomice reglabile de circa 5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Două compartimente mari, cu buzunare interioare cu fermoar și din plasă.
  • Buzunar frontal cu organizator și buzunar suplimentar cu fermoar.
  • Fermoare bidirecționale și chingi laterale de compresie.
  • Compartiment pentru rezervor de hidratare; rezervorul se configurează separat.
  • Sistem Laser Cut pentru fixarea rapidă a accesoriilor.
  • Căptușeală din poliester și amortizare din spumă EVA.
Culori și coduri producător
Olive14002701
Negru14002702
Coyote14002705
Gri urban14002708
WASP I Z1B14002765
WASP I Z214002766
WASP I Z3A14002767
AT-Digital14002770
Dark Camo14002780
Mil-Tec Tactical Core — rucsac 15 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Tactical Core — rucsac 15 l

SKU: TP-MIL-00023

Familie producător: 140421 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac compact de 15 l, cu compartiment principal, buzunar frontal MOLLE și sistem elastic detașabil pentru obiecte ușoare.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PVC
  • Volum: 15 l
  • Dimensiuni: 46 × 23 × 12 cm
  • Buzunar interior separat, de 34 × 24 cm.
  • Buzunar frontal cu fermoar și sistem MOLLE.
  • Sistem elastic detașabil și panou Velcro pentru embleme.
  • Spate căptușit din plasă, bretele reglabile cu inele D.
  • Curea toracică reglabilă cu cataramă și mâner de transport.
Culori și coduri producător
Olive14042101
Negru14042102
Coyote închis14042119
Mil-Tec Defense Pack Assembly — rucsac modular 36 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Defense Pack Assembly — rucsac modular 36 l

SKU: TP-MIL-00024

Familie producător: 140450 · Codul complet depinde de culoare.

Ansamblu modular de 36 l cu borsetă detașabilă și două buzunare laterale detașabile. Compartimentarea permite separarea echipamentelor pentru transport.

  • Material: Poliester Oxford 600D, acoperit cu PVC
  • Volum: 36 l
  • Compartimente principal și frontal: 26 l; borsetă: 6 l; buzunare laterale împreună: 4 l.
  • Borseta poate fi folosită și ca geantă de umăr.
  • Compartiment principal și frontal cu buzunare interioare.
  • Bretele căptușite reglabile cu inele D și spate căptușit.
  • Centură reglabilă detașabilă și curea toracică.
  • Sistem MOLLE pe rucsac, borsetă și buzunarele laterale.
  • Chingi din polipropilenă și catarame de fixare.
Culori și coduri producător
Olive14045001
Negru14045002
Mil-Tec One Strap Assault Large — rucsac 29 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

One Strap Assault Large — rucsac 29 l

SKU: TP-MIL-00026

Familie producător: 140592 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 29 l cu o singură bretelă ergonomică și mai multe compartimente pentru echipamente. Include centură reglabilă și puncte de fixare MOLLE.

  • Material: Poliester
  • Volum: 29 l
  • Dimensiuni: 48 × 33 × 27 cm
  • Greutate: 1100 g
  • Spate căptușit cu buzunar mare cu închidere Velcro.
  • Bretelă ergonomică reglabilă de circa 7,5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Compartiment principal cu două buzunare interioare cu fermoar și plasă.
  • Compartiment frontal mare și două buzunare mici cu organizator.
  • Fermoare bidirecționale și chingi laterale de compresie.
Culori și coduri producător
Olive14059201
Mil-Tec One Strap Assault Large Tactical Black — rucsac 25 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

One Strap Assault Large Tactical Black — rucsac 25 l

SKU: TP-MIL-00027

Familie producător: 14059288 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac Tactical Black de 25 l cu o singură bretelă și mâner detașabil din paracord. Are dimensiuni diferite de varianta Olive de 29 l.

  • Material: Poliester, acoperit cu PU, Poliester, acoperit cu PU — Tactical Black
  • Volum: 25 l
  • Dimensiuni: 25 × 44 × 27 cm
  • Greutate: 1100 g
  • Spate căptușit cu buzunar mare cu închidere Velcro.
  • Bretelă ergonomică reglabilă de circa 7,5 cm.
  • Centură reglabilă cu cataramă rapidă și mâner de transport.
  • Compartiment principal cu două buzunare interioare cu fermoar și plasă.
  • Compartiment frontal mare și două buzunare mici cu organizator.
  • Fermoare bidirecționale și chingi laterale de compresie.
  • Mâner detașabil din paracord cu catarame rapide.
  • Sistem elastic frontal cu opritor; carabinieră ABS și emblemă detașabilă incluse.
  • Tactical Black (14059288): mâner detașabil din paracord, sistem elastic frontal, carabinieră ABS și emblemă detașabilă.
Culori și coduri producător
Tactical Black14059288

MIL-TEC / COLECȚIE

Rucsacuri pentru expediții — 55–100 l

Mil-Tec German Large — rucsac 65 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

German Large — rucsac 65 l

SKU: TP-MIL-00017

Familie producător: 140230 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 65 l inspirat de modelul german de transport, cu compartiment principal încăpător și compartiment inferior separat.

  • Material: Poliester, acoperit cu PVC
  • Volum: 65 l
  • Dimensiuni: 31 × 17 × 56 cm
  • Compartiment principal cu buzunar interior separat pentru izopren.
  • Capac cu buzunar cu fermoar și buzunar cu cataramă.
  • Două buzunare laterale și compartiment inferior separat.
  • Bretele căptușite și chingi pentru fixarea echipamentelor la exterior.
Culori și coduri producător
Olive14023001
Negru14023002
Woodland14023020
Flecktarn14023021
Mil-Tec German Large Gen. II — rucsac 65 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

German Large Gen. II — rucsac 65 l

SKU: TP-MIL-00018

Familie producător: 140241 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 65 l, generația a doua, cu spate ventilat, centură căptușită și husă de ploaie integrată. Materialul are acoperire PU fără PFAS.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PU, fără PFAS
  • Volum: 65 l
  • Dimensiuni: 35 × 62,5 × 18,5 cm
  • Greutate: 1400 g
  • Bretele reglabile cu inele D, centură căptușită și curea toracică cu catarame.
  • Spate căptușit din plasă ventilată.
  • Husă de ploaie integrată în buzunarul superior.
  • Compartiment principal cu buzunar separat pentru izopren și închidere prin șnur dublu.
  • Capac cu două catarame și panou Velcro de circa 10 × 5 cm.
  • Panou Velcro frontal de circa 20 × 7,5 cm.
  • Buzunar frontal și două buzunare laterale cu fermoar și chingi MOLLE.
  • Amortizare din spumă PE pentru spate și bretele.
Culori și coduri producător
Olive14024101
Negru14024102
Coyote închis14024119
Mil-Tec Commando — rucsac 55 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Commando — rucsac 55 l

SKU: TP-MIL-00019

Familie producător: 140270 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 55 l cu cadru din aluminiu, centură căptușită și husă de ploaie. Compartimentul principal și buzunarele exterioare organizează echipamentele pentru deplasări.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PU
  • Volum: 55 l
  • Dimensiuni: 35 × 18 × 54 cm
  • Compartiment principal cu șnur, opritor și buzunar interior.
  • Trei buzunare exterioare, buzunar din plasă și compartiment inferior cu fermoar.
  • Guler de protecție împotriva zăpezii.
  • Bretele și centură căptușite; două buzunare cu fermoar pe centură.
  • Curea toracică, mâner și chingi inferioare pentru bagaje.
  • Buzunar superior cu fermoar și husă de ploaie.
Culori și coduri producător
Olive14027001
Negru14027002
Mil-Tec Ranger — rucsac 75 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Ranger — rucsac 75 l

SKU: TP-MIL-00020

Familie producător: 140300 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 75 l cu cadru ușor reglabil, acces frontal și compartiment inferior separat. Include husă de ploaie în capac și chingi pentru bagaje.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PU
  • Volum: 75 l
  • Dimensiuni: 35 × 20 × 70 cm
  • Compartiment principal cu șnur și opritor; trei buzunare exterioare.
  • Panou Velcro frontal pentru embleme.
  • Bretele și centură căptușite, cu două buzunare pe centură.
  • Inele D și curea toracică reglabilă.
  • Capac reglabil cu buzunar cu fermoar; mâner de transport.
  • Chingi superioare și inferioare pentru bagaje.
  • Catarame de rezervă incluse.
Culori și coduri producător
Olive14030001
Negru14030002
Mil-Tec Recom — rucsac 88 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Recom — rucsac 88 l

SKU: TP-MIL-00021

Familie producător: 140330 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 88 l cu cadru din aluminiu și sistem de transport reglabil. Husa de ploaie integrată și accesul exterior la compartimentul inferior facilitează utilizarea în teren.

  • Material: Poliester 600D, acoperit cu PU
  • Volum: 88 l
  • Dimensiuni: 39 × 21 × 75 cm
  • Greutate: 1700 g
  • Compartiment principal cu șnur, opritor și două gulere de protecție.
  • Compartiment inferior separat, accesibil și prin fermoar exterior.
  • Trei buzunare exterioare și panou Velcro frontal pentru embleme.
  • Spate complet căptușit; bretele reglabile pe înălțime.
  • Căptușeală pelviană detașabilă cu Velcro, centură și bretele căptușite.
  • Două buzunare pe centură și curea toracică reglabilă.
  • Bucle pentru accesorii; două catarame de rezervă incluse.
Culori și coduri producător
Olive14033001
Negru14033002
Coyote14033005
Mil-Tec Teesar — rucsac 100 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Teesar — rucsac 100 l

SKU: TP-MIL-00022

Familie producător: 140350 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de 100 l din nailon 1000D, cu compartiment principal de 65 l și buzunare laterale detașabile. Include husă de ploaie și stabilizare dorsală din aluminiu.

  • Material: Nailon 1000D, acoperit cu PU
  • Volum: 100 l
  • Două buzunare laterale detașabile; compartimente accesibile separat din exterior.
  • Compartiment principal cu două gulere de separare și compartiment inferior separat.
  • Bretele ergonomice și centură groasă căptușită, cu buzunar și carabinieră.
  • Mâner de transport și mâner pentru prindere în situații de urgență.
  • Chingi MOLLE și curele laterale și pe capac pentru echipamente.
  • Compartiment separat pentru rezervor de hidratare, cu ieșire pentru furtun.
  • Buzunar interior pentru telefon și ieșire pentru cablu.
  • Husă de ploaie din nailon cu dublă acoperire PU; coloană de apă declarată: 1.000 mm.
  • Bază din poliuretan termoplastic.
Culori și coduri producător
Olive14035001
Negru14035002

MIL-TEC / COLECȚIE

Rucsacuri etanșe

Mil-Tec Seals Dry-Bag — rucsac etanș 35 l

MIL-TEC / RUCSACURI ȘI GENȚI

Seals Dry-Bag — rucsac etanș 35 l

SKU: TP-MIL-00025

Familie producător: 140465 · Codul complet depinde de culoare.

Rucsac de circa 35 l din material PVC rezistent, cu închidere prin rulare. Producătorul declară protecție la stropire și la scufundare de scurtă durată.

  • Material: 70% PVC / 30% poliester 250D
  • Volum: 35 l
  • Dimensiuni: 57 × 29 × 20 cm
  • Greutate: 1180 g
  • Închiderea se rulează de minimum trei ori către spate, apoi se fixează catarama centrală.
  • Sistem MOLLE frontal și lateral; panou Velcro pentru embleme.
  • Emblemă Mil-Tec detașabilă inclusă.
  • Două chingi de compresie pe fiecare parte.
  • Bretele late căptușite și reglabile cu inele D; curea toracică.
  • Spate căptușit cu spumă PE.
  • Durata și adâncimea scufundării nu sunt precizate; fără clasă IP declarată.
Culori și coduri producător
Olive14046501
Negru14046502

MIL-TEC / COLECȚIE

Truse și accesorii de prim ajutor

Leina Small — set de prim ajutor, 25 piese

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Leina Small — set de prim ajutor, 25 piese

SKU: TP-MIL-00028

Cod producător: 16025200

Set compact de 25 de piese pentru completarea truselor de prim ajutor. Include pansamente, plasturi, mănuși și pătură de urgență.

Descriere și caracteristici

Set compact de 25 de piese pentru completarea truselor de prim ajutor. Include pansamente, plasturi, mănuși și pătură de urgență. Consumabilele Leina sunt fabricate în Germania.

  • Pătură de urgență argintie/aurie, 160 × 210 cm.
  • Bandaj triunghiular, 136 × 96 × 96 cm.
  • Foarfecă pentru bandaje.
  • Leucoplast, 5 m × 2,5 cm.
  • Set de 14 plasturi: 4 pansamente adezive 10 × 6 cm, 2 pentru vârful degetului, 2 pentru degete 12 × 2 cm, 2 benzi 1,9 × 7,2 cm și 4 benzi 2,5 × 7,2 cm.
  • Pânză sterilă pentru pansament, 40 × 60 cm.
  • Două perechi de mănuși pentru prim ajutor.
  • Instrucțiuni de prim ajutor.
  • Consumabile de prim ajutor fabricate în Germania de Leina-Werke GmbH.
Număr de piese25
Leina Medium — set de prim ajutor, 28 piese

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Leina Medium — set de prim ajutor, 28 piese

SKU: TP-MIL-00029

Cod producător: 16025220

Set de 28 de piese, cu conținut DIN 13167 și ambalaj din folie. Include pansamente sterile, plasturi și accesorii de prim ajutor.

Descriere și caracteristici

Set de 28 de piese, cu conținut DIN 13167 și ambalaj din folie. Include pansamente sterile, plasturi și accesorii de prim ajutor. Consumabilele Leina sunt fabricate în Germania.

  • Leucoplast, 5 m × 2,5 cm.
  • Set de 14 plasturi: 4 pansamente adezive 10 × 6 cm, 2 pentru vârful degetului, 2 pentru degete 12 × 2 cm, 2 benzi 1,9 × 7,2 cm și 4 benzi 2,5 × 7,2 cm.
  • Un pachet de pansament steril DIN 13151-M și unul DIN 13151-G.
  • Pânză sterilă pentru pansament DIN 13152-A, 60 × 80 cm.
  • Pătură de urgență argintie/aurie, 160 × 210 cm.
  • Foarfecă DIN 58279-A 145.
  • Patru mănuși din vinil, DIN EN 455.
  • Două șervețele umede pentru curățarea pielii intacte.
  • Ghid de prim ajutor în caz de accident.
  • Conținut DIN 13167, în ambalaj din folie din două părți; ambalaj suplimentar din folie și etichetă cu data expirării.
  • Consumabile de prim ajutor fabricate în Germania de Leina-Werke GmbH.
Număr de piese28
StandardDIN 13167
Dimensiuni17 × 12 × 5 cm
Leina Large — set de prim ajutor, 43 piese

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Leina Large — set de prim ajutor, 43 piese

SKU: TP-MIL-00030

Cod producător: 16025250

Set de 43 de piese pentru completarea truselor. Conține pansamente sterile, comprese, bandaje, plasturi și accesorii de prim ajutor.

Descriere și caracteristici

Set de 43 de piese pentru completarea truselor. Conține pansamente sterile, comprese, bandaje, plasturi și accesorii de prim ajutor. Consumabilele Leina sunt fabricate în Germania.

  • Pansament compresiv steril mic, 6 × 8 cm; două pansamente 8 × 10 cm și unul 10 × 12 cm.
  • Pânze sterile pentru pansament, 40 × 60 cm și 60 × 80 cm.
  • Șase comprese sterile din tifon, 10 × 10 cm.
  • Două șervețele pentru piele.
  • Leucoplast, 5 m × 2,5 cm.
  • Set de 14 plasturi: 4 pansamente adezive 10 × 6 cm, 2 pentru vârful degetului, 2 pentru degete 12 × 2 cm, 2 benzi 1,9 × 7,2 cm și 4 benzi 2,5 × 7,2 cm.
  • Două bandaje de fixare de 6 cm și două de 8 cm.
  • Pătură de urgență argintie/aurie, 160 × 210 cm.
  • Două bandaje triunghiulare, 136 × 96 × 96 cm.
  • Foarfecă pentru bandaje.
  • Două perechi de mănuși pentru prim ajutor.
  • Instrucțiuni de prim ajutor.
  • Consumabile de prim ajutor fabricate în Germania de Leina-Werke GmbH.
Număr de piese43
Leina Small — trusă de prim ajutor, 25 piese

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Leina Small — trusă de prim ajutor, 25 piese

SKU: TP-MIL-00031

Cod producător: 16025301 / 16025302 / 16025319

Trusă compactă de 25 de piese în husă MOLLE Belt Pouch Small, din poliester Oxford cu acoperire PVC. Disponibilă în trei culori.

Descriere și caracteristici

Trusă compactă de 25 de piese în husă MOLLE Belt Pouch Small, din poliester Oxford cu acoperire PVC. Disponibilă în trei culori. Consumabilele Leina sunt fabricate în Germania.

  • Pătură de urgență argintie/aurie, 160 × 210 cm.
  • Bandaj triunghiular, 136 × 96 × 96 cm.
  • Foarfecă pentru bandaje.
  • Leucoplast, 5 m × 2,5 cm.
  • Set de 14 plasturi: 4 pansamente adezive 10 × 6 cm, 2 pentru vârful degetului, 2 pentru degete 12 × 2 cm, 2 benzi 1,9 × 7,2 cm și 4 benzi 2,5 × 7,2 cm.
  • Pânză sterilă pentru pansament, 40 × 60 cm.
  • Două perechi de mănuși pentru prim ajutor.
  • Instrucțiuni de prim ajutor.
  • Consumabile de prim ajutor fabricate în Germania de Leina-Werke GmbH.
  • Husă MOLLE Belt Pouch Small, din poliester Oxford 100%, acoperit cu PVC.
Număr de piese25
MaterialPoliester Oxford 100%, acoperit cu PVC
Leina Large — trusă de prim ajutor, 43 piese

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Leina Large — trusă de prim ajutor, 43 piese

SKU: TP-MIL-00032

Cod producător: 16025501 / 16025502 / 16025519

Trusă de 43 de piese în husă MOLLE Belt Pouch Large. Organizează consumabilele de prim ajutor și este disponibilă în trei culori.

Descriere și caracteristici

Trusă de 43 de piese în husă MOLLE Belt Pouch Large. Organizează consumabilele de prim ajutor și este disponibilă în trei culori. Consumabilele Leina sunt fabricate în Germania.

  • Pansament compresiv steril mic, 6 × 8 cm; două pansamente 8 × 10 cm și unul 10 × 12 cm.
  • Pânze sterile pentru pansament, 40 × 60 cm și 60 × 80 cm.
  • Șase comprese sterile din tifon, 10 × 10 cm.
  • Două șervețele pentru piele.
  • Leucoplast, 5 m × 2,5 cm.
  • Set de 14 plasturi: 4 pansamente adezive 10 × 6 cm, 2 pentru vârful degetului, 2 pentru degete 12 × 2 cm, 2 benzi 1,9 × 7,2 cm și 4 benzi 2,5 × 7,2 cm.
  • Două bandaje de fixare de 6 cm și două de 8 cm.
  • Pătură de urgență argintie/aurie, 160 × 210 cm.
  • Două bandaje triunghiulare, 136 × 96 × 96 cm.
  • Foarfecă pentru bandaje.
  • Două perechi de mănuși pentru prim ajutor.
  • Instrucțiuni de prim ajutor.
  • Consumabile de prim ajutor fabricate în Germania de Leina-Werke GmbH.
  • Husă MOLLE Belt Pouch Large, din poliester Oxford 100%, acoperit cu PVC.
Număr de piese43
MaterialPoliester Oxford 100%, acoperit cu PVC
Rhino Rescue — garou de urgență

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Rhino Rescue — garou de urgență

SKU: TP-MIL-00033

Cod producător: 16027302

Garou compact Rhino Rescue, cu tijă de tensionare și bandă cu arici. Model negru de 3,8 × 89 cm, destinat unei singure utilizări.

Descriere și caracteristici

Garou compact Rhino Rescue, cu tijă de tensionare și bandă cu arici. Model negru de 3,8 × 89 cm, destinat unei singure utilizări. Configurația și caracteristicile sunt cele indicate de producător pentru acest cod.

  • Material: nailon; tijă de tensionare.
  • Operare cu o singură mână, conform descrierii producătorului.
  • Fixare cu bandă cu arici și clemă de reținere.
  • Destinat utilizării în situații de urgență, activități outdoor și aplicații tactice.
  • Produs de unică folosință.
  • Termen de valabilitate indicat de producător: 5 ani.
MaterialNailon
Dimensiuni3,8 × 89 cm
Tip de produsGarou
Rhino Rescue — set cu garou, husă și foarfecă

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

Rhino Rescue — set cu garou, husă și foarfecă

SKU: TP-MIL-00034

Cod producător: 16027401 / 16027402 / 16027419

Set cu garou Rhino Rescue, husă MOLLE detașabilă și foarfecă pentru prim ajutor. Husa din poliester 700D cu acoperire PU are acces rapid.

Descriere și caracteristici

Set cu garou Rhino Rescue, husă MOLLE detașabilă și foarfecă pentru prim ajutor. Husa din poliester 700D cu acoperire PU are acces rapid. Configurația și caracteristicile sunt cele indicate de producător pentru acest cod.

  • Set cu garou, husă și foarfecă pentru prim ajutor.
  • Compartiment pentru foarfecă, cu fixare prin arici.
  • Buzunar principal cu închidere prin arici pentru acces rapid.
  • Panou posterior MOLLE detașabil, cu bucle și capse pentru fixare pe echipament.
  • Benzi elastice laterale pentru ajustare.
  • Utilizare menționată de producător: outdoor, operațiuni de salvare și aplicații tactice.
MaterialPoliester 700D 100%, acoperit cu PU
Dimensiuni13 × 5 × 7 cm
Greutateaprox. 200 g
Tip de produsSet cu garou
IFAK Laser Cut — trusă individuală, 25 piese

MIL-TEC / PRIM AJUTOR

IFAK Laser Cut — trusă individuală, 25 piese

SKU: TP-MIL-00035

Cod producător: 16025601 / 16025602 / 16025619

Trusă individuală IFAK de 25 de piese, cu husă Laser Cut din poliester acoperit cu PU. Dimensiuni 16 × 7 × 21,5 cm; greutate circa 470 g.

Descriere și caracteristici

Trusă individuală IFAK de 25 de piese, cu husă Laser Cut din poliester acoperit cu PU. Dimensiuni 16 × 7 × 21,5 cm; greutate circa 470 g. Consumabilele Leina sunt fabricate în Germania.

  • Pătură de urgență argintie/aurie, 160 × 210 cm.
  • Bandaj triunghiular, 136 × 96 × 96 cm.
  • Foarfecă pentru bandaje.
  • Leucoplast, 5 m × 2,5 cm.
  • Set de 14 plasturi: 4 pansamente adezive 10 × 6 cm, 2 pentru vârful degetului, 2 pentru degete 12 × 2 cm, 2 benzi 1,9 × 7,2 cm și 4 benzi 2,5 × 7,2 cm.
  • Pânză sterilă pentru pansament, 40 × 60 cm.
  • Două perechi de mănuși pentru prim ajutor.
  • Instrucțiuni de prim ajutor.
  • Consumabile de prim ajutor fabricate în Germania de Leina-Werke GmbH.
  • IFAK: trusă individuală de prim ajutor.
  • Husă Laser Cut din poliester 100%, acoperit cu poliuretan.
Număr de piese25
MaterialPoliester 100%, acoperit cu PU
Dimensiuni16 × 7 × 21,5 cm
Greutateaprox. 470 g

CONTACT / SRL TECHPLANET

Să discutăm
următoarea dotare.

Pregătiți o achiziție publică sau un proiect de dotare?

SRL TECHPLANET sprijină instituțiile publice în selectarea echipamentelor potrivite cerințelor operaționale. Colaborăm exclusiv cu producători, oferind prețuri competitive și condiții avantajoase de achiziție.

Furnizăm fișe tehnice și informații privind certificările, configurațiile și compatibilitatea echipamentelor, necesare pregătirii caietelor de sarcini, precum și detalii despre livrare și garanție.

Transmiteți-ne necesarul de echipamente sau cerințele preliminare pentru elaborarea unei oferte adaptate proiectului dumneavoastră.

Igor Pojar

Orhei, str. Vasile Lupu 50
Republica Moldova

[email protected]+373 799 03 785